Today matches ( Soccer Events )




sport tips


  order by: Kick-off time   League                                                                    

Kick-off time League Match Result
19:00 Algeria , Ligue 1 Saoura - Medea
18:45 Algeria , Ligue 1 Kabylie - Tlemcen
17:00 Algeria , Ligue 1 ASO Chlef - Magra
17:00 Algeria , Ligue 1 Chelghoum - MC Alger
17:00 Algeria , Ligue 1 Hussein Dey - Relizane
15:30 Algeria , Ligue 2 Widad Adabi de Boufarik - GC Mascara
15:30 Algeria , Ligue 2 USMM Hadjout - Harrach
15:30 Algeria , Ligue 2 US Chaouia - Annaba
15:30 Algeria , Ligue 2 Telaghema - Bejaia
15:30 Algeria , Ligue 2 SC Ain Defla - Ben Aknoun
15:30 Algeria , Ligue 2 RC Kouba - Ain Ouessara
15:30 Algeria , Ligue 2 MO Constantine - Bordj Bou Arreridj
15:30 Algeria , Ligue 2 MO Bejaia - Ouargla
15:30 Algeria , Ligue 2 Hamra Annaba - Khenchela
15:30 Algeria , Ligue 2 Eulma - Mlila
15:30 Algeria , Ligue 2 El Bayadh - Saida
15:30 Algeria , Ligue 2 CA Batna - Lakhdaria
15:30 Algeria , Ligue 2 Bordj Menail - Skikda
15:30 Algeria , Ligue 2 Bel Abbes - Temouchent
17:00 Algeria , U21 League Arba U21 - ES Setif U21
14:00 Andorra , Primera Divisio Carroi - Ordino
22:10 Argentina , Primera B Los Andes - Fenix
20:30 Argentina , Primera B Colegiales - Defensores Unidos
20:30 Argentina , Primera B Canuelas - Deportivo Armenio
20:30 Argentina , Primera B Argentino de Quilmes - UAI Urquiza
20:30 Argentina , Primera B Acassuso - Villa San Carlos
18:00 Argentina , Primera B Dep. Merlo - Talleres (R.E)
20:30 Argentina , Primera B Justo Jose de Urquiza - Dock Sud
20:30 Argentina , Primera C Liniers - San Martin Burzaco
20:30 Argentina , Primera C Central Cordoba - Sportivo Italiano
21:00 Argentina , Primera Nacional San Martin S.J. - Nueva Chicago
20:30 Argentina , Primera Nacional Villa Dalmine - Gimnasia Jujuy
20:30 Argentina , Primera Nacional Def. de Belgrano - Agropecuario
20:30 Argentina , Primera Nacional Santamarina - Ind. Rivadavia
20:10 Argentina , Primera Nacional Brown Adrogue - Instituto
2:10 Argentina , Primera Nacional Belgrano - Flandria
2:00 Argentina , Primera Nacional All Boys - Deportivo Madryn
0:10 Argentina , Primera Nacional Atletico Atlanta - Deportivo Maipu
21:00 Argentina , Torneo Federal Crucero del Norte - Def. Pronunciamiento
20:00 Argentina , Torneo Federal Ferro Gen. Pico - Juventud Unida Universitario
2:30 Argentina , Torneo Federal Desamparados - Sportivo Estudiantes
14:45 Armenia , Vbet Premier League Van - Noah
13:00 Asia , Afc Cup ATK Mohun Bagan - Bashundara Kings
21:00 Asia , Afc Cup Dhofar - Al Riffa
21:00 Asia , Afc Cup Jableh - Al Ansar
21:00 Asia , Afc Cup East Riffa - Tishreen
17:00 Asia , Afc Cup Al Arabi - Al Khaleel
17:00 Asia , Afc Cup Al Kuwait - Al Seeb
17:00 Asia , Afc Cup Al Quds - Nejmeh SC
17:00 Asia , Afc Cup Maziya - Gokulam
9:15 Australia , A League Melbourne Victory - Western United
6:15 Australia , Npl Act West Canberra Wanderers - Canberra Croatia
7:00 Australia , Npl Act Canberra Olympic - Gungahlin
7:00 Australia , Npl Act Tigers FC - Monaro Panthers
6:00 Australia , Npl Northern Nsw Adamstown Rosebud - Lambton J.
8:30 Australia , Npl Northern Nsw Maitland - Newcastle Olympic
7:00 Australia , Npl Nsw Northbridge Bulls FC - Sydney FC U21
11:00 Australia , Npl Nsw Marconi Stallions - Sutherland Sharks
9:00 Australia , Npl Queensland Peninsula - Capalaba FC
8:00 Australia , Npl Queensland Moreton Bay Utd - Gold Coast Knights
11:15 Australia , Npl Queensland Logan Lightning - Queensland Lions
11:00 Australia , Npl Queensland Eastern Suburbs - Gold Coast Utd
7:30 Australia , Npl South Australian Adelaide Comets - Croydon Kings
7:30 Australia , Npl South Australian Campbelltown City - Cumberland Utd.
7:30 Australia , Npl South Australian White City - Sturt Lions
7:30 Australia , Npl South Australian South Adelaide - NE Metrostars
7:00 Australia , Npl South Australian West Torrens - Adelaide U21
10:30 Australia , Npl South Australian Adelaide Olympic - Adelaide City
6:30 Australia , Npl Tasmania Clarence Zebras - Launceston
6:30 Australia , Npl Tasmania Devonport - Kingborough Lions
6:30 Australia , Npl Tasmania Riverside Olympic - Glenorchy Knights
6:00 Australia , Npl Tasmania South Hobart - Olympia Warriors
7:00 Australia , Npl Victoria St Albans - Port Melbourne Sharks
7:00 Australia , Npl Victoria Eastern Lions - Dandenong Thunder
11:45 Australia , Npl Victoria Bentleigh Greens - Avondale FC
11:00 Australia , Npl Victoria Hume City - Altona Magic
9:00 Australia , Npl Western Australia Bayswater - Armadale
9:00 Australia , Npl Western Australia Cockburn City - Balcatta
9:00 Australia , Npl Western Australia Gwelup Croatia SC - Perth SC
9:00 Australia , Npl Western Australia Inglewood Utd - Stirling Macedonia
9:00 Australia , Npl Western Australia Perth RedStar - Perth Glory U21
9:00 Australia , Npl Western Australia Sorrento - Floreat Athena
17:00 Austria , Bundesliga Austria Vienna - Sturm Graz
17:00 Austria , Bundesliga Salzburg - A. Klagenfurt
17:00 Austria , Bundesliga Wolfsberger AC - Rapid Vienna
16:00 Austria , Regionalliga East Wiener Viktoria - Mauerwerk
16:30 Austria , Regionalliga East Stripfing - Traiskirchen
16:00 Austria , Regionalliga West Promotion Group Admira Dornbirn - Hohenems
17:00 Austria , Regionalliga West Vorarlberg Lauterach - A. Lustenau (Am)
17:30 Azerbaijan , Premier League Qarabag - Neftci Baku
17:00 Azerbaijan , Premier League Sumqayit - Sabail
15:00 Azerbaijan , Premier League Gabala - Sabah Baku
15:00 Azerbaijan , Premier League Zira - Shamakhi
11:00 Bangladesh , Premier League Bangladesh Police - Rahmatgonj MFS
18:00 Belarus , Belarusian Cup BATE - FC Gomel
14:00 Belarus , Vysshaya Liga Reserve Minsk 2 - Shakhter Soligorsk 2
20:45 Belgium , Jupiler Pro League Gent - Charleroi
20:45 Belgium , Jupiler Pro League KV Mechelen - Genk
19:30 Belgium , National Division 1 Dessel - Knokke
23:15 Bolivia , Division Profesional Independiente Petrolero - Royal Pari
21:00 Bolivia , Division Profesional Nacional Potosi - Oriente Petrolero
21:00 Bolivia , Division Profesional Santa Cruz - Palmaflor
21:00 Bolivia , Division Profesional The Strongest - Aurora
19:00 Bosnia And Herzegovina , Premier League Zrinjski - Leotar
17:30 Bosnia And Herzegovina , Prva Liga Fbih Travnik - Bratstvo Gracanica
17:00 Bosnia And Herzegovina , Prva Liga Rs Buducnost Pilica - Modrica
17:00 Bosnia And Herzegovina , Prva Liga Rs Kozara - Zeljeznicar Banja Luka
17:00 Bosnia And Herzegovina , Prva Liga Rs Novi Grad - Sutjeska Foca
17:00 Bosnia And Herzegovina , Prva Liga Rs Tekstilac - Ljubic Prnjavor
17:00 Bosnia And Herzegovina , Prva Liga Rs Zvijezda 09 - Sloga Doboj
20:00 Brazil , Campeonato Carioca 2 Olaria - Cabofriense
20:00 Brazil , Campeonato Carioca 2 Sampaio Correa FE - Artsul
20:00 Brazil , Campeonato Gaucho 2 Veranopolis - GE Gloria
1:00 Brazil , Campeonato Gaucho 2 Esportivo - Passo Fundo
1:00 Brazil , Campeonato Gaucho 2 Santa Cruz RS - SC Sao Paulo
23:30 Brazil , Campeonato Mineiro 2 Uberaba - Tupi-MG
20:30 Brazil , Campeonato Mineiro 2 Nacional de Muriae - Boa
20:30 Brazil , Campeonato Mineiro 2 Luziense - Democrata SL
0:00 Brazil , Campeonato Mineiro 2 Coimbra - Ipatinga
21:00 Brazil , Campeonato Paraibano Campinense - Botafogo PB
23:30 Brazil , Serie A Santos - Ceara
21:30 Brazil , Serie A Atletico GO - Coritiba
21:30 Brazil , Serie A Flamengo RJ - Goias
16:00 Brazil , Serie B Operario - Ituano
2:30 Brazil , Serie B Bahia - Ponte Preta
0:00 Brazil , Serie B Brusque - Tombense
23:00 Brazil , Serie C Brasil de Pelotas - Figueirense
22:00 Brazil , Serie C Atletico-CE - ABC
20:00 Brazil , Serie C Ferroviario - Botafogo SP
23:00 Brazil , Serie D Rio Branco - Amazonas
22:00 Brazil , Serie D America RN - Sao Paulo Crystal
22:00 Brazil , Serie D Ferroviaria - Pouso Alegre
21:00 Brazil , Serie D Julho Esporte - Tocantinopolis
21:00 Brazil , Serie D Retro - Icasa
21:00 Brazil , Serie D Sao Raimundo AM - Nautico FC
20:00 Brazil , Serie D Gremio Juventus - Cascavel
20:00 Brazil , Serie D Lagarto - Juazeirense
20:00 Brazil , Serie D Nova Iguacu - Oeste
20:00 Brazil , Serie D Santo Andre - Portuguesa RJ
20:00 Brazil , Serie D SER Caxias - Marcilio Dias
20:30 Brazil , Serie D Ceilandia - Ipora
20:30 Brazil , Serie D Castanhal - SE Juventude
23:00 Brazil , Serie D Sao Raimundo RR - Porto Velho
1:00 Brazil , Serie D Pacajus - Tuna Luso
18:15 Bulgaria , Parva Liga Tsarsko Selo - Lok. Sofia
18:15 Bulgaria , Parva Liga Pirin Blagoevgrad - Botev Vratsa
15:45 Bulgaria , Vtora Liga Etar - Dobrudzha
15:45 Bulgaria , Vtora Liga Botev Plovdiv II - Maritsa Plovdiv
15:45 Bulgaria , Vtora Liga Marek - Strumska Slava
15:45 Bulgaria , Vtora Liga Svoge - CSKA 1948 Sofia II
15:45 Bulgaria , Vtora Liga Sozopol - Litex Lovech
15:45 Bulgaria , Vtora Liga Septemvri Simitli - Hebar
15:45 Bulgaria , Vtora Liga Montana - Spartak Varna
18:00 Burkina Faso , Premier League Sonabel Ouagadougou - ASEC Koudougou
15:00 Cameroon , Elite One Bamenda - Avion Academy
15:00 Cameroon , Elite One Colombe - Union Douala
15:00 Cameroon , Elite One Dragon de Yaounde - Yafoot
15:00 Cameroon , Elite One Eding Sport - UMS de Loum
15:00 Cameroon , Elite One Fovu Baham - New Star
15:00 Cameroon , Elite One Yong Sports Academy - Bafoussam
15:00 Cameroon , Elite One Tonnerre - Panthere
15:00 Cameroon , Elite One OFTA - Bamboutos FC
15:00 Cameroon , Elite One Stade Renard - Canon Yaounde
4:00 Canada , Canadian Premier League Pacific FC - York Utd
21:30 Canada , Canadian Premier League Cavalry - Valour
0:00 Canada , Canadian Premier League HFX Wanderers - Forge
18:30 Chile , Primera B San Felipe - Deportes Iquique
18:30 Chile , Primera B Copiapo - D. Puerto Montt
23:30 Chile , Primera Division U. De Chile - Huachipato
21:00 Chile , Primera Division A. Italiano - U. Catolica
21:00 Chile , Primera Division Antofagasta - Everton
1:00 Chile , Primera Division Coquimbo - U. Espanola
22:00 Chile , Segunda Division Ind. Cauquenes - Trasandino
22:00 Colombia , Primera A Envigado - Deportes Tolima
20:00 Croatia , 1 Hnl D. Zagreb - Hajduk Split
17:05 Croatia , 1 Hnl Gorica - Osijek
15:00 Croatia , 1 Hnl Rijeka - Dragovoljac
21:00 Croatia , 2 Hnl Opatija - Dubrava
17:30 Croatia , 2 Hnl Jarun - Osijek 2
17:30 Croatia , 2 Hnl Rudes - Sesvete
17:30 Croatia , 2 Hnl Solin - Cibalia
17:30 Croatia , 3 Hnl Center Maksimir - Ravnice
17:30 Croatia , 3 Hnl Center Lukavec - Trnje
17:30 Croatia , 3 Hnl Center Zagorec K. - HASK
11:00 Croatia , 3 Hnl Center Tresnjevka - Kurilovec
17:30 Croatia , 3 Hnl East Croatia Dakovo - Cepin
17:30 Croatia , 3 Hnl East Marsonia - Sloga NG
17:30 Croatia , 3 Hnl East Vukovar 1991 - Granicar Zupanja
17:30 Croatia , 3 Hnl South Junak Sinj - Uskok Klis
17:30 Croatia , 3 Hnl South RNK Split - GOSK Dubrovnik
17:30 Croatia , 3 Hnl West Naprijed Hreljin - NK Pomorac
17:30 Croatia , 3 Hnl West Vinodol - Crikvenica
18:00 Cyprus , First Division Anorthosis - Aris
17:00 Cyprus , First Division Doxa - Paeek
17:00 Czech Republic , Cfl Group A Pribram B - Sokolov
10:15 Czech Republic , Cfl Group A Vltavin - Hostoun
10:15 Czech Republic , Cfl Group A SK Rakovnik - Kraluv Dvur
17:00 Czech Republic , Cfl Group B Zivanice - Jablonec B
10:30 Czech Republic , Cfl Group B Prepere - Velvary
10:15 Czech Republic , Cfl Group B Zbuzany - Chlumec nad Cidlinou
10:15 Czech Republic , Division A Marianske Lazne - Hvezda Cheb
10:15 Czech Republic , Division B SK Kladno - Ostrov
10:15 Czech Republic , Division B Aritma Prague - Steti
17:00 Czech Republic , Division E Prerov - Bzenec
10:15 Czech Republic , Jihomoravsky Kp Bohunice - Ivancice
17:00 Czech Republic , Msfl Vrchovina - Sigma Olomouc B
10:15 Czech Republic , Msfl Vratimov - Uhersky Brod
10:15 Czech Republic , Msfl Jihlava B - Otrokovice
10:15 Czech Republic , Msfl Rosice - Hlucin
13:00 Czech Republic , U19 League Hradec Kralove U19 - Opava U19
13:00 Czech Republic , U19 League Brno U19 - Plzen U19
11:00 Czech Republic , U19 League FC Fastav Zlin U19 - Karvina U19
12:45 Czech Republic , U19 League Sparta Prague U19 - Ostrava U19
12:30 Czech Republic , U19 League Meteor Prague U19 - Sigma Olomouc U19
11:00 Czech Republic , U19 League Slavia Prague U19 - Mlada Boleslav U19
11:00 Czech Republic , U19 League Pribram U19 - Ceske Budejovice U19
13:45 Denmark , 2nd Division FA 2000 - Kolding IF
14:00 Denmark , 2nd Division Brabrand - Aarhus Fremad
14:00 Denmark , 2nd Division Middelfart - Skive
14:00 Denmark , 2nd Division Thisted FC - Naestved
13:00 Denmark , 3rd Division Slagelse - Young Boys FD
13:00 Denmark , 3rd Division Dalum IF - VSK Aarhus
13:15 Denmark , 3rd Division Lyseng - Roskilde
14:00 Denmark , 3rd Division Naesby - BK Frem
17:00 Denmark , Superliga Aarhus - Nordsjaelland
17:00 Denmark , Superliga Sonderjyske - Viborg
17:00 Denmark , Superliga Vejle - Odense
22:00 Dominican Republic , Ldf Delfines Del Este - Universidad O&M
22:00 Ecuador , Liga Pro Delfin - Gualaceo
2:00 Ecuador , Liga Pro Cumbaya - Nueve de Octubre
16:00 Egypt , Premier League Eastern Company - Smouha
21:30 Egypt , Premier League Enppi - Al Ahly
18:30 Egypt , Premier League El Gaish - Arab Contractors
16:00 England , League One Sunderland - Wycombe
16:00 England , National League North York - Boston Utd
16:00 England , National League South Dorking - Ebbsfleet
18:00 Estonia , Estonian Cup Paide - Kalju
16:00 Faroe Islands , 1 Deild IF Fuglafjordur - TB Tvoroyri
19:00 Faroe Islands , Premier League Skala Itrottarfelag - NSI Runavik
16:00 Finland , Kakkonen Group A LaPa - KaPa
16:00 Finland , Kakkonen Group A Futura - JIPPO
13:30 Finland , Kakkonen Group A Lahden Reipas - PPJ
17:00 Finland , Kakkonen Group A Kiffen - PeKa
15:00 Finland , Kakkonen Group A Keski-Uusimaa - NJS
16:00 Finland , Kakkonen Group B Jazz Pori - EPS
17:30 Finland , Kakkonen Group B Ilves-Kissat - MuSa
15:00 Finland , Kakkonen Group B Tampere Utd - Ilves 2
14:00 Finland , Kakkonen Group B VJS - Klubi 04
17:00 Finland , Kakkonen Group C Hercules - Narpes Kraft
16:00 Finland , Veikkausliiga SJK - Mariehamn
16:00 Finland , Ykkonen TPS - PEPO
16:00 Finland , Ykkonen Mikkelin - Jaro
16:00 Finland , Ykkonen KPV Kokkola - SJK Akatemia
16:00 Finland , Ykkonen Ekenas - PK-35
18:00 Finland , Ykkonen Gnistan - PIF Pargas
21:00 France , Ligue 1 Angers - Montpellier
21:00 France , Ligue 1 Brest - Bordeaux
21:00 France , Ligue 1 Clermont - Lyon
21:00 France , Ligue 1 Lens - Monaco
21:00 France , Ligue 1 Lille - Rennes
21:00 France , Ligue 1 Lorient - Troyes
21:00 France , Ligue 1 Marseille - Strasbourg
21:00 France , Ligue 1 Nantes - St Etienne
21:00 France , Ligue 1 Paris SG - Metz
21:00 France , Ligue 1 Reims - Nice
18:00 France , National 2 Group A Plabennec - Saint-Malo
18:00 France , National 2 Group A Guingamp II - Romorantin
18:00 France , National 2 Group A Blois - Vitre
18:00 France , National 2 Group B Reims II - Epinal
18:00 France , National 2 Group B Paris 13 Atl. - Metz II
18:00 France , National 2 Group B Haguenau - Schiltigheim
18:00 France , National 2 Group B FC 93 - Lusitanos
18:00 France , National 2 Group C Marseille II - Martigues
18:00 France , National 2 Group C Grasse - Hyeres
18:00 France , National 2 Group C GOAL FC - Frejus Saint Raphael
18:00 France , National 2 Group C Aubagne - Saint Priest
18:00 France , National 2 Group D Nantes II - Stade Montois
18:00 France , National 2 Group D Montpellier II - Les Herbiers
18:00 France , National 2 Group D Angouleme CFC - Moulins-Yzeure
18:00 France , National 2 Group D Andrezieux - Le Puy
18:00 Gambia , Gfa League Samger - Gambia Ports
15:00 Georgia , Crystalbet Erovnuli Liga Samgurali - Torpedo Kutaisi
15:00 Georgia , Crystalbet Erovnuli Liga Loco. Tbilisi - Dinamo Tbilisi
18:00 Georgia , Crystalbet Erovnuli Liga Telavi - Dinamo Batumi
20:00 Germany , Dfb Pokal Freiburg - RB Leipzig
14:00 Germany , Oberliga Baden Wurttemberg Pforzheim - Linx
14:00 Germany , Oberliga Baden Wurttemberg Goppinger SV - Freiberg
15:30 Germany , Oberliga Baden Wurttemberg Bietigheim-Bissingen - Reutlingen
15:30 Germany , Oberliga Baden Wurttemberg Bruchsal - Backnang
14:30 Germany , Oberliga Baden Wurttemberg Freiburger - Villingen
14:00 Germany , Oberliga Baden Wurttemberg SU Neckarsulm - Rielasingen-Arlen
14:00 Germany , Oberliga Baden Wurttemberg TSV Ilshofen - Ravensburg
14:00 Germany , Oberliga Bayern Nord Wurzburger FV - ATSV
14:00 Germany , Oberliga Bayern Nord Seligenporten - Vilzing
14:00 Germany , Oberliga Bayern Nord Sand - Neumarkt
14:00 Germany , Oberliga Bayern Nord DJK Bamberg - Bamberg
14:00 Germany , Oberliga Bayern Nord Cham - Gebenbach
14:00 Germany , Oberliga Bayern Nord Bayern Hof - Karlburg
14:00 Germany , Oberliga Bayern Nord Abtswind - Ammerthal
14:00 Germany , Oberliga Bayern Nord 1. SC Feucht - Spvgg Ansbach 09
14:00 Germany , Oberliga Bayern Sud TSV 1880 Wasserburg - Turkspor Augsburg
14:00 Germany , Oberliga Bayern Sud Pullach - Schwaben Augsburg
14:00 Germany , Oberliga Bayern Sud Munich 1860 II - Regensburg II
14:00 Germany , Oberliga Bayern Sud Kottern-St. Mang - Ingolstadt II
14:00 Germany , Oberliga Bayern Sud Kirchanschoring - Landsberg
14:00 Germany , Oberliga Bayern Sud Hankofen-Hailing - Deisenhofen
14:00 Germany , Oberliga Bayern Sud Gundelfingen - Ismaning
14:00 Germany , Oberliga Bayern Sud Dachau - Schwabmunchen
14:00 Germany , Oberliga Bayern Sud VfB Hallbergmoos-Goldach - Donaustauf
16:00 Germany , Oberliga Hessen Erlensee - Hessen Dreieich
15:00 Germany , Oberliga Hessen Alzenau - Viktoria Griesheim
15:00 Germany , Oberliga Hessen Fernwald - Waldgirmes
15:00 Germany , Oberliga Hessen Flieden - Friedberg
14:00 Germany , Oberliga Hessen Stadtallendorf - Eddersheim
14:00 Germany , Oberliga Hessen Fulda-Lehnerz - Hadamar
15:00 Germany , Oberliga Hessen Hanau - RW Walldorf
15:00 Germany , Oberliga Hessen Hunfelder - Zeilsheim
14:30 Germany , Oberliga Hessen Baunatal - Bad Vilbel
16:00 Germany , Oberliga Niederrhein Dusseldorf-West - 1.FC Monchengladbach
17:00 Germany , Oberliga Niederrhein Schonnebeck - SSVg Velbert
17:00 Germany , Oberliga Niedersachsen Eintracht Celle - Gifhorn
17:00 Germany , Oberliga Niedersachsen Bersenbruck - Tundern
17:00 Germany , Oberliga Niedersachsen Rotenburger - Eintracht Northeim
17:00 Germany , Oberliga Niedersachsen Hagen/Uthlede - SVG Gottingen
17:00 Germany , Oberliga Niedersachsen Uphusen - Wolfenbuttel
13:00 Germany , Oberliga Nofv Nord Blau Weiss Berlin - Stendal
14:00 Germany , Oberliga Nofv Nord Brandenburger - Ludwigsfelder
14:00 Germany , Oberliga Nofv Nord Torgelower Greif - Staaken
14:00 Germany , Oberliga Nofv Sud Plauen - Oberlausitz
14:00 Germany , Oberliga Nofv Sud Martinroda - Nordhausen
14:00 Germany , Oberliga Nofv Sud Blau-Weiss Zorbau - Einheit Rudolstadt
13:00 Germany , Oberliga Nofv Sud Bautzen - Bischofswerdaer
13:00 Germany , Oberliga Nofv Sud Grimma - Jena II
16:00 Germany , Oberliga Rheinland Pfalz Saar Gonsenheim - Mechtersheim
18:00 Germany , Oberliga Rheinland Pfalz Saar Eintracht Trier - Worms
15:30 Germany , Oberliga Rheinland Pfalz Saar Jagersburg - Eisbachtal
15:30 Germany , Oberliga Rheinland Pfalz Saar Eppelborn - Emmelshausen
15:30 Germany , Oberliga Rheinland Pfalz Saar Hassia Bingen - Speyer
14:00 Germany , Oberliga Schleswig Holstein Pansdorf - Bordesholm
13:00 Germany , Oberliga Schleswig Holstein SC Weiche-08 II - Lubeck II
14:00 Germany , Oberliga Schleswig Holstein Altenholz - Eutin
14:00 Germany , Oberliga Schleswig Holstein Kronshagen - Preussen Reinfeld
14:00 Germany , Regionalliga Bayern Augsburg II - Memmingen
14:00 Germany , Regionalliga Bayern Burghausen - Pipinsried
14:00 Germany , Regionalliga Bayern Buchbach - SpVgg Bayreuth
14:00 Germany , Regionalliga Bayern Heimstetten - Eichstatt
14:00 Germany , Regionalliga Bayern Rain/Lech - Rosenheim
14:00 Germany , Regionalliga Bayern Schalding - Furth II
15:00 Germany , Regionalliga North Werder Bremen II - SC Weiche-08
15:00 Germany , Regionalliga North VfB Oldenburg - Holstein Kiel II
14:00 Germany , Regionalliga North Norderstedt - Luneburger Hansa
17:00 Ghana , Premier League Great Olympics - Medeama
19:00 Greece , Greek Cup Panathinaikos - PAOK
18:00 Iceland , Besta Deild Karla Vestmannaeyjar - Akranes
18:00 Iceland , Besta Deild Karla KR Reykjavik - Leiknir
18:00 Iceland , Besta Deild Karla KA Akureyri - Stjarnan
16:00 Iceland , Division 2 Haukar - Fjallabyggd
16:00 Iceland , Inkasso Deildin Throttur Vogar - Vestri
20:30 Iraq , Super League Al Quwa Al Jawiya - Erbil
15:00 Iraq , Super League Al Shorta - Newroz
20:30 Ireland , Division 1 Longford - Waterford
19:30 Israel , Ligat Ha Al H. Beer Sheva - Sakhnin
19:30 Israel , Ligat Ha Al Hapoel Tel Aviv - Maccabi Tel Aviv
19:30 Israel , Ligat Ha Al Maccabi Haifa - Netanya
15:00 Italy , Primavera 2 Frosinone U19 - Brescia U19
15:00 Italy , Primavera 2 Parma U19 - Monza U19
20:45 Italy , Serie A Lazio - Verona
20:45 Italy , Serie A Fiorentina - Juventus
20:45 Italy , Serie A Atalanta - Empoli
17:15 Italy , Serie A Genoa - Bologna
18:00 Italy , Serie B Pisa - Benevento
21:00 Italy , Serie C Promotion Play Offs Palermo - Entella
18:00 Italy , Serie C Promotion Play Offs Catanzaro - Monopoli
20:30 Italy , Serie C Promotion Play Offs Padova - Juventus U23
16:00 Italy , Serie D Group H Mariglianese - Francavilla
16:00 Italy , Serie D Group I Real Aversa - Trapani
20:30 Italy , Serie D Play Offs Arezzo - Follonica Gavorrano
17:30 Ivory Coast , Ligue 1 ES Bafing - SO Armee
20:00 Ivory Coast , Ligue 1 Stella Adjame - SOL
7:00 Japan , J1 League Cerezo Osaka - Gamba Osaka
7:00 Japan , J1 League Shimizu S-Pulse - Nagoya Grampus
6:00 Japan , J1 League Sanfrecce Hiroshima - Kyoto
8:00 Japan , J1 League Shonan Bellmare - Vissel Kobe
8:00 Japan , J1 League FC Tokyo - Kashiwa Reysol
10:00 Japan , J1 League Urawa Reds - Kashima Antlers
10:00 Japan , J1 League Sagan Tosu - Kawasaki Frontale
12:00 Japan , J1 League Avispa Fukuoka - Yokohama F. Marinos
7:00 Japan , J2 League Blaublitz - Verdy
7:00 Japan , J2 League Albirex Niigata - Yokohama FC
7:00 Japan , J2 League Kanazawa - Montedio Yamagata
7:00 Japan , J2 League Omiya Ardija - Vegalta Sendai
7:00 Japan , J2 League Tokushima - Tochigi
6:00 Japan , J2 League Kumamoto - Chiba
9:00 Japan , J2 League Mito - Grulla Morioka
12:00 Japan , J2 League Ryukyu - Kofu
11:00 Japan , J2 League Okayama - Oita Trinita
16:30 Jordan , Premier League Shabab Al Ordon - Maan
19:00 Jordan , Premier League Al Wehdat - Sahab
12:00 Kazakhstan , First Division Zhenis - Ekibastuz
17:00 Kazakhstan , Premier League Ordabasy - Aksu
17:00 Kazakhstan , Premier League Turan - Aktobe
15:00 Kazakhstan , Premier League Atyrau - FC Astana
15:00 Kazakhstan , Premier League K. Almaty - Shakhtar Karagandy
14:00 Kenya , Premier League Bidco United - Police FC
14:15 Kenya , Premier League KCB - Nairobi City
14:00 Kenya , Premier League Leopards - Talanta FC
14:00 Kenya , Premier League Posta Rangers - Sofapaka
16:00 Latvia , 1 Liga Saldus SS/Leevon - Tukums 2000 2
18:00 Lithuania , A Lyga Suduva - FK Panevezys
14:00 Lithuania , A Lyga Hegelmann - Dziugas Telsiai
14:00 Lithuania , I Lyga Marijampole City - Banga 2
14:00 Lithuania , I Lyga Nevezis Kedainiai - Atmosfera
14:00 Lithuania , I Lyga Siauliai 2 - BFA Vilnius
17:00 Lithuania , I Lyga Garliava - Riteriai 2
14:30 Malawi , Super League MAFCO - Kamuzu Barracks
15:00 Malaysia , Premier League PDRM FC - Skuad Projek
14:15 Malaysia , Premier League Perak - UiTM
21:40 Mauritania , Ligue 1 Tevragh-Zeina - Tidjikja
17:00 Mexico , Liga Mx U20 Club America U20 - U.A.N.L.- Tigres U20
23:00 Mexico , Liga Premier Serie B Uruapan - Alebrijes de Oaxaca 2
19:00 Moldova , Moldovan Cup Sf.Gheorghe - Sheriff Tiraspol
10:00 Mongolia , Premier League Khaan Khuns-Erchim - BCH Lions
13:00 Mongolia , Premier League FC Ulaanbaatar - Khovd
16:30 Netherlands , Eredivisie Eindhoven FC - Den Haag
20:00 Netherlands , Eredivisie Heracles - Excelsior
18:00 Netherlands , Tweede Divisie De Treffers - Jong Sparta Rotterdam
15:30 Netherlands , Tweede Divisie HFC - Spakenburg
15:30 Netherlands , Tweede Divisie TEC - Jong Volendam
15:00 Netherlands , Tweede Divisie Excelsior Maassluis - Katwijk
15:00 Netherlands , Tweede Divisie Quick Boys - GVVV
14:30 Netherlands , Tweede Divisie Scheveningen - Hardenberg
15:00 Netherlands , Tweede Divisie ASWH - AFC
15:00 Netherlands , Tweede Divisie IJsselmeervogels - Noordwijk
15:00 Netherlands , Tweede Divisie Rijnsburgse Boys - Kozakken Boys
16:00 Norway , Division 2 Group 1 Orn - Halden
15:00 Norway , Division 2 Group 2 Tromsdalen - Eidsvold TF
16:00 Norway , Division 3 Group 1 Oppsal - Grorud 2
14:00 Norway , Division 3 Group 4 Start 2 - Uradd
14:00 Norway , Division 3 Group 5 Nardo - Orkla
16:00 Norway , Division 3 Group 6 Skjetten - Mjondalen 2
15:00 Norway , Division 3 Group 6 Tromso 2 - Gjellerasen
13:00 Norway , Division 3 Group 6 Bossekop - Mjolner
16:00 Norway , Eliteserien Sandefjord - Lillestrom
18:00 Norway , Eliteserien Molde - Kristiansund
20:00 Norway , Obos Ligaen Brann - Fredrikstad
16:00 Paraguay , Division Intermedia 2 de Mayo - Deportivo Santani
22:30 Paraguay , Primera Division Resistencia - Sol de America
1:45 Paraguay , Primera Division 12 de Octubre - Guairena FC
22:30 Peru , Liga 1 Cienciano - Cajamarca
20:15 Peru , Liga 1 U. San Martin - Carlos Stein
2:30 Peru , Liga 1 Cesar Vallejo - AD Cantolao
20:00 Peru , Liga 2 Deportivo Coopsol - Union Comercio
17:30 Poland , Ekstraklasa Lech Poznan - Zaglebie
17:30 Poland , Ekstraklasa Leczna - Jagiellonia
17:30 Poland , Ekstraklasa Legia - Cracovia
17:30 Poland , Ekstraklasa Piast Gliwice - Radomiak Radom
17:30 Poland , Ekstraklasa Pogon Szczecin - Termalica B-B.
17:30 Poland , Ekstraklasa Rakow - Lechia Gdansk
17:30 Poland , Ekstraklasa Wisla Plock - Stal Mielec
17:30 Poland , Ekstraklasa Wisla - Warta Poznan
17:30 Poland , Ekstraklasa Slask Wroclaw - Gornik Z.
19:30 Poland , Iii Liga Group I Polonia Warszawa - Bron Radom
18:00 Poland , Iii Liga Group I Legionowo - Wikielec
17:00 Poland , Iii Liga Group I Sokol Aleksandrow L. - T. Mazowiecki
17:00 Poland , Iii Liga Group I Szczuczyn - LKS Lodz II
17:00 Poland , Iii Liga Group I Ursus Warszawa - Biala Piska
18:00 Poland , Iii Liga Group I Blonianka Blonie - Mamry Gizycko
16:00 Poland , Iii Liga Group Ii Stolem Gniewino - Zawisza
16:00 Poland , Iii Liga Group Ii Starogard Gdanski - Jarocin
16:00 Poland , Iii Liga Group Ii Nowe Skalmierzyce - Kotwica Kolobrzeg
17:00 Poland , Iii Liga Group Ii Unia Janikowo - Kluczevia Stargard
13:00 Poland , Iii Liga Group Ii Sroda - Kleczew
13:00 Poland , Iii Liga Group Ii Baltyk Koszalin - Ol. Grudziadz
17:30 Poland , Iii Liga Group Iii Piast Zmigrod - Jelenia Gora
17:00 Poland , Iii Liga Group Iii Carina Gubin - Zaglebie 2
17:00 Poland , Iii Liga Group Iii Foto-Higiena Gac - Sleza Wroclaw
17:00 Poland , Iii Liga Group Iii Polonia Bytom - Kluczbork
17:00 Poland , Iii Liga Group Iii Warta Gorzow - Zielona Gora
14:00 Poland , Iii Liga Group Iii Odra Wodzislaw - Pawlowice
13:00 Poland , Iii Liga Group Iii Goczalkowice Zdroj - Bielsko-Biala
16:00 Poland , Iii Liga Group Iv Tomasovia T. L. - Sandomierz
17:30 Poland , Iii Liga Group Iv Wisloka Debica - Unia Tarnow
17:00 Poland , Iii Liga Group Iv Czarni Polaniec - S. Wola
17:00 Poland , Iii Liga Group Iv Orleta Radzyn - Chelmianka Chelm
17:00 Poland , Iii Liga Group Iv Ostrowiec Swietokrzyski - Avia Swidnik
17:00 Poland , Iii Liga Group Iv Siarka Tarnobrzeg - Podhale Nowy Targ
18:00 Portugal , Campeonato De Portugal Maritimo B - Paredes
21:00 Portugal , Liga Portugal Chaves - Moreirense
18:00 Portugal , Liga Portugal 2 Alverca - Covilha
19:30 Romania , Liga 1 U. Cluj - Din. Bucuresti
14:30 Romania , Liga 1 Concordia - Chindia Targoviste
11:30 Romania , Liga 2 FC Brasov - Politehnica Timisoara
17:00 Romania , Liga 3 Seria 1 CSM Bacau - CSM Pascani
17:00 Romania , Liga 3 Seria 4 Bradu - FCSB 2
17:00 Romania , Liga 3 Seria 5 CSO Plopeni - CS Blejoi
17:00 Romania , Liga 3 Seria 5 Kids Tampa Brasov - SR Brasov
17:00 Romania , Liga 3 Seria 7 Gilortul Tg. Carbunesti - Viitorul Simian
17:00 Romania , Liga 3 Seria 8 Crisul Chisineu Cris - Ghiroda & Giarmata Vii
17:00 Romania , Liga 3 Seria 8 CSC Dumbravita - Soimii Lipova
17:00 Romania , Liga 3 Seria 9 Sanatatea Cluj - Ocna Mures
14:00 Russia , Fnl Yenisey - Veles Moscow
14:00 Russia , Fnl Volgar-Astrakhan - Orenburg
14:00 Russia , Fnl Torpedo Moscow - Kuban
9:00 Russia , Fnl SKA Khabarovsk - Akron Togliatti
14:00 Russia , Fnl Alania Vladikavkaz - Kamaz
14:00 Russia , Fnl Baltika - Fakel Voronezh
14:00 Russia , Fnl Olimp-Dolgoprudny - Neftekhimik
13:00 Russia , Fnl Tomsk - Lipetsk
13:00 Russia , Fnl Tekstilshtik - R. Volgograd
11:00 Russia , Fnl Krasnodar 2 - Spartak Moscow 2
8:00 Russia , Fnl 2 Group 2 Chita - Khimik
9:00 Russia , Fnl 2 Group 3 Sakhalin - Saturn Ramenskoye
16:00 Russia , Premier League Dynamo Moscow - Sochi
16:00 Russia , Premier League CSKA Moscow - FK Rostov
16:00 Russia , Premier League Arsenal Tula - Ural
16:00 Russia , Premier League Khimki - Spartak Moscow
16:00 Russia , Premier League Krasnodar - Akhmat Grozny
16:00 Russia , Premier League Krylya Sovetov - Lokomotiv Moscow
16:00 Russia , Premier League Nizhny Novgorod - Zenit
16:00 Russia , Premier League Rubin Kazan - Ufa
15:00 Rwanda , Premier League AS Kigali - Bugesera FC
15:00 Rwanda , Premier League Espoir - Marines
17:55 Saudi Arabia , Saudi Professional League Al-Ettifaq - Al-Hazem
16:00 Scotland , Scottish Cup Rangers - Hearts
19:00 Senegal , Ligue 1 Guediawaye - Jaraaf
19:00 Senegal , Ligue 1 Dakar SC - Mbour Petite Cote
19:00 Serbia , Prva Liga Macva - Graficar Beograd
17:30 Serbia , Prva Liga Zeleznicar Pancevo - Zarkovo
17:30 Serbia , Prva Liga Mladost GAT - IMT Novi Beograd
17:30 Serbia , Prva Liga Javor - Loznica
17:30 Serbia , Prva Liga FK Indjija - Sremska Mitrovica
11:30 Singapore , Premier League Tampines - Lion City
17:00 Slovakia , Divison C Bratislava Pezinok - Ivanka pri Dunaji
17:00 Slovakia , Divison C Central Rakytovce - Jednota Banova
17:00 Slovakia , Divison C Central MSK Martin - Lip. Hradok
17:00 Slovakia , Divison C East Vranov - Stropkov
17:00 Slovakia , Divison C East Rudnany - Mladost Kalsa
17:00 Slovakia , Divison C East Presov - Poprad
17:00 Slovakia , Divison C East Lipany - Snina
17:00 Slovakia , Divison C West Velke Ludince - Sala
17:00 Slovakia , Divison C West Marcelova - Belusa
13:00 Slovakia , Divison C West Kalna n. Hronom - AFC Nove Mesto
17:00 Slovakia , Fortuna Liga Trnava - Dun. Streda
17:00 Slovakia , Fortuna Liga L. Mikulas - Z. Moravce-Vrable
17:00 Slovakia , Fortuna Liga Pohronie - Senica
17:00 Slovakia , Fortuna Liga Ruzomberok - Sered
17:00 Slovakia , Fortuna Liga Slovan Bratislava - Zilina
17:00 Slovakia , Fortuna Liga Trencin - Michalovce
17:00 Slovenia , 2 Snl Krsko - Brezice
17:00 Slovenia , 2 Snl Drava - Rogaska
20:00 Slovenia , 2 Snl Rudar - ND Gorica
18:00 Slovenia , 2 Snl Triglav - Ilirija
17:00 Slovenia , 3 Snl East Podvinci - Zavrc
20:15 Slovenia , Prva Liga Aluminij - Tabor Sezana
15:00 Slovenia , Prva Liga Radomlje - Domzale
15:00 South Africa , Premier League Chippa Utd. - TS Galaxy
15:00 South Africa , Premier League AmaZulu - Golden Arrows
15:00 South Africa , Premier League Kaizer Chiefs - Swallows
15:00 South Africa , Premier League Maritzburg Utd - Baroka
15:00 South Africa , Premier League Marumo Gallants - Sekhukhune
15:00 South Africa , Premier League Royal AM - Mamelodi Sundowns
15:00 South Africa , Premier League Stellenbosch - Cape Town City
9:30 South Korea , K League 1 Seoul - Seongnam
12:00 South Korea , K League 1 Gimcheon Sangmu - Ulsan Hyundai
11:00 South Korea , K League 1 Pohang - Incheon
9:00 South Korea , K League 2 Daejeon - Bucheon FC 1995
11:30 South Korea , K League 2 Jeonnam - Ansan Greeners
7:00 South Korea , K3 League Busan Kyotong - Pocheon
7:00 South Korea , K3 League Siheung Citizen - Dangjin Citizen
10:00 South Korea , K3 League Paju Citizen - Gyeongju KHNP
10:00 South Korea , K3 League Cheonan City - Daejeon Korail
17:30 Spain , Laliga Valencia - Celta Vigo
22:00 Spain , Laliga2 Almeria - Alcorcon
22:00 Spain , Laliga2 Eibar - Tenerife
22:00 Spain , Laliga2 Girona - Mirandes
22:00 Spain , Laliga2 Las Palmas - R. Oviedo
22:00 Spain , Laliga2 Ponferradina - Leganes
22:00 Spain , Laliga2 UD Ibiza - Valladolid
20:00 Spain , Laliga2 Cartagena - Amorebieta
20:00 Spain , Laliga2 Fuenlabrada - Gijon
20:00 Spain , Laliga2 Huesca - R. Sociedad B
20:00 Spain , Laliga2 Malaga - Burgos CF
20:30 Spain , Primera Rfef Group 1 Valladolid Promesas - Dep. La Coruna
20:30 Spain , Primera Rfef Group 1 Unionistas - Calahorra
20:30 Spain , Primera Rfef Group 1 UD Logrones - CD Badajoz
20:30 Spain , Primera Rfef Group 1 Tudelano - San Sebastian Reyes
20:30 Spain , Primera Rfef Group 1 Rayo Majadahonda - Zamora
20:30 Spain , Primera Rfef Group 1 Internacional de Madrid - SD Logrones
20:30 Spain , Primera Rfef Group 1 CF Talavera - Leonesa
20:30 Spain , Primera Rfef Group 1 Celta Vigo B - Ferrol
20:30 Spain , Primera Rfef Group 1 Ath Bilbao B - Racing Santander
20:30 Spain , Primera Rfef Group 2 Villarreal B - Linense
20:30 Spain , Primera Rfef Group 2 Linares - Sabadell
20:30 Spain , Primera Rfef Group 2 Gimnastic - Sevilla FC B
20:30 Spain , Primera Rfef Group 2 Costa Brava - San Fernando
20:30 Spain , Primera Rfef Group 2 Cornella - Alcoyano
20:30 Spain , Primera Rfef Group 2 Betis B - Albacete
20:30 Spain , Primera Rfef Group 2 Barcelona B - Castellon
20:30 Spain , Primera Rfef Group 2 Baleares - Sanluqueno
20:30 Spain , Primera Rfef Group 2 Andorra - UCAM Murcia
20:30 Spain , Primera Rfef Group 2 Algeciras - Real Madrid B
21:30 Spain , Segunda Rfef Promotion Play Offs La Nucia - CD Coria
21:30 Spain , Segunda Rfef Promotion Play Offs Merida AD - Palencia CA
21:30 Spain , Segunda Rfef Promotion Play Offs Union Adarve - Hercules
19:30 Spain , Segunda Rfef Promotion Play Offs Sestao - Lleida
19:30 Spain , Segunda Rfef Promotion Play Offs Espanyol B - Arenas Club
22:00 Spain , Tercera Rfef Promotion Play Offs Ourense CF - Llerenense
19:00 Spain , Tercera Rfef Promotion Play Offs Alfaro - Lealtad
19:00 Spain , Tercera Rfef Promotion Play Offs Utebo FC - Almeria B
12:00 Spain , Tercera Rfef Promotion Play Offs CD Utrera - Atl. Tordesillas
12:00 Spain , Tercera Rfef Promotion Play Offs Manacor - Alcorcon B
17:30 Sweden , Allsvenskan Helsingborg - Varnamo
15:00 Sweden , Allsvenskan AIK - Sirius
16:00 Sweden , Division 1 Norra Orebro Syr. - Haninge
16:00 Sweden , Division 1 Norra Karlstad - Sollentuna
16:00 Sweden , Division 1 Norra Pitea - Sandvikens
16:00 Sweden , Division 1 Norra Vasalunds - Hammarby TFF
13:00 Sweden , Division 1 Norra Motala - Umea FC
16:00 Sweden , Division 1 Sodra Ljungskile - Lunds
16:00 Sweden , Division 1 Sodra Oskarshamns - Olympic
16:00 Sweden , Division 1 Sodra Trollhattan - Atvidabergs
16:00 Sweden , Division 1 Sodra Vanersborgs IF - IFK Malmo
13:00 Sweden , Division 1 Sodra Oddevold - Tvaakers
12:00 Sweden , Division 1 Sodra Qviding - Falkenbergs
14:00 Sweden , Division 2 Norra Gotaland Saffle SK - Angered
14:00 Sweden , Division 2 Norra Gotaland Karlslunds - Ahlafors IF
14:00 Sweden , Division 2 Norra Gotaland Grebbestads - Kumla
16:00 Sweden , Division 2 Norra Gotaland Mjolby AI FF - Nordvarmland
17:00 Sweden , Division 2 Norra Svealand Gute - Skiljebo
16:00 Sweden , Division 2 Norra Svealand IFK Stocksund - Kungsangens
16:00 Sweden , Division 2 Norra Svealand Uppsala - Osteraker IFK
14:00 Sweden , Division 2 Norrland Umea FC - Sund IF
14:00 Sweden , Division 2 Norrland Algarna-Harnosand - Bodens
16:00 Sweden , Division 2 Norrland Ytterhogdals - Friska Viljor
15:00 Sweden , Division 2 Norrland IFK Lulea - Sandviks
13:00 Sweden , Division 2 Norrland Skelleftea - IFK Ostersund
11:00 Sweden , Division 2 Norrland Gottne IF - Kiruna
14:00 Sweden , Division 2 Sodra Gotaland Karlskrona - IFK Hassleholm
14:00 Sweden , Division 2 Sodra Gotaland Hassleholms IF - IFK Berga
16:00 Sweden , Division 2 Sodra Gotaland Kristianstads - Rappe GOIF
16:00 Sweden , Division 2 Sodra Gotaland Osterlen FF - Eslovs
17:00 Sweden , Division 2 Sodra Svealand IFK Eskilstuna - Lidingo IFK
14:00 Sweden , Division 2 Sodra Svealand Smedby - Karlbergs
16:00 Sweden , Division 2 Sodra Svealand Varmbols - Enskede
14:00 Sweden , Division 2 Vastra Gotaland Torslanda - Assyriska BK
14:00 Sweden , Division 2 Vastra Gotaland Frolunda - Varbergs GIF
16:00 Sweden , Division 2 Vastra Gotaland Husqvarna - Ullareds IK
13:00 Sweden , Division 2 Vastra Gotaland Landvetter - Hittarps
20:15 Switzerland , Challenge League Kriens - Winterthur
20:15 Switzerland , Challenge League Aarau - Vaduz
20:15 Switzerland , Challenge League Lausanne Ouchy - Schaffhausen
20:15 Switzerland , Challenge League Thun - Yverdon
20:15 Switzerland , Challenge League Xamax - Wil
16:00 Switzerland , Promotion League Bruhl - YF Juventus
16:00 Switzerland , Promotion League Cham - Basel II
16:00 Switzerland , Promotion League Chiasso - Breitenrain
20:00 Tanzania , Ligi Kuu Bara Kagera Sugar - Ruvu Shooting
15:00 Tanzania , Ligi Kuu Bara Mtibwa Sugar - Azam
13:00 Thailand , Thai League 2 Lampang - Trat FC
17:00 Tunisia , Ligue Professionnelle 1 Club Africain - Monastir
18:00 Turkey , 1 Lig Bursaspor - Menemenspor
18:00 Turkey , 1 Lig Kocaelispor - Adanaspor AS
15:00 Turkey , 1 Lig Genclerbirligi - Umraniyespor
15:00 Turkey , 1 Lig Keciorengucu - Ankaragucu
18:00 Turkey , Super Lig Besiktas - Konyaspor
18:00 Turkey , Super Lig Yeni Malatyaspor - Fenerbahce
15:00 Turkey , Super Lig Altay - Kasimpasa
15:00 Turkey , Super Lig Sivasspor - Kayserispor
16:15 United Arab Emirates , Uae League Al Urooba - Al Wasl
16:15 United Arab Emirates , Uae League Al Sharjah - Emirates Club
16:15 United Arab Emirates , Uae League Al Nasr - Al Dhafra
19:00 United Arab Emirates , Uae League Al Jazira - Al Wahda
22:00 Uruguay , Primera Division Nacional - Albion
19:30 Uruguay , Primera Division Rentistas - Cerro Largo
1:00 Uruguay , Primera Division Maldonado - Fenix
20:00 Uruguay , Segunda Division Sud America - Central Esp.
15:00 Uruguay , Segunda Division Rampla Juniors - Uruguay Montevideo
1:30 Uruguay , Segunda Division La Luz - Juventud
21:30 Usa , Mls Columbus Crew - Los Angeles FC
3:00 Usa , Mls Next Pro Real Monarchs - North Texas
3:00 Usa , Mls Next Pro San Jose Earthquakes II - Sporting Kansas City II
4:00 Usa , Usl League One Tucson - Richmond Kickers
23:30 Usa , Usl League Two South Bend Lions - Fort Wayne
3:30 Usa , Usl League Two OVF Alliance - PDX FC
1:30 Usa , Usl League Two Western Mass Pioneers - Boston Bolts
23:15 Venezuela , Primera Division Zulia - Caracas
21:00 Venezuela , Primera Division Universidad Central - Lara
1:30 Venezuela , Primera Division Monagas - Estudiantes Merida
22:00 Venezuela , Segunda Division Libertador - Academia Anzoategui
22:00 Venezuela , Segunda Division Yaracuyanos - Atletico La Cruz
14:15 World , Club Friendly FC 08 Homburg - Elversberg


Enjoy our free services: soccer predictions (soccer tips, picks), information about today matches, archives of past events, odds movement, comments, analysis, statistics, reviews, soccer predictions, soccer odds, free football predictions, free football tips, free football picks, free soccer tips, free soccer picks.
Page Ranking Tool    Valid XHTML 1.0 Transitional